Боротьба з амброзією полинолистою.

Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia L.) – вид трав’янистих рослин із родини Айстрових (Asteraceae). Батьківщина – Північна Америка. За життєвою стратегією – це небезпечний бур’ян, який засмічує подвір’я та вулиці, присадибні ділянки, сади, парки, городи, пустирі, узбіччя доріг, залізничні насипи і прилеглі землі, береги річок та ставків.                                                                                                                                          

    Амброзія полинолиста належить до карантинних бур’янів, які завдають великої шкоди навколишньому природному середовищу та здоров’ю людини. Враховуючи високу ступінь пластичності щодо температури повітря та вологості ґрунту, високу насіннєву продуктивність (30-100 тис. штук насіння з однієї рослини), а також те, що пилок амброзії під час цвітіння шкодить здоров’ю людей і тварин, все це свідчить про неабияку небезпечність амброзії полинолистої і потребує особливої уваги та спеціальних заходів щодо боротьби з нею.

Є три основні методи боротьби з амброзією. Перший, як радять біологи знищити бур’ян, його же зброєю – витісняючи іншими багаторічними та газонними травами. Другий метод – скошування. Потрібно косити амброзію саме в період бутонізації, бо якщо у неї з’явився бутон, вона працює не на нарощування маси, а на формування квітки. Однак, одним із найефективніших методів є виривання амброзії з корінням. При цьому слід зазначити, що боротьба з амброзією повинна бути системною та стабільною. Дотримуватись  потрібно запобіжними заходами в боротьбі з амброзією! Найпростіші запобіжні заходи – це користування рукавичками та марлевими пов’язками, а після роботи ретельне очищення одягу та миття відкритих частин тіла.

Тому, з метою забезпечення благоустрою в громаді, формування сприятливого для життєдіяльності середовища, покращення його санітарного стану, захисту довкілля, підвищення відповідальності інформуємо про необхідність проведення у період з серпня по жовтень заходів із локалізації та ліквідації амброзії полинолистої.

Користуючись нагодою, звертаємося до мешканців нашої громади не зволікати, якщо бачите на подвір’ї небезпечну рослину та вжити заходів щодо боротьби з амброзією, не допускати її розповсюдження на території Кривоозерщини.