Державне регулювання цін на продовольчі товари в умовах воєнного стану

Первомайське районне управління Головного  управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області вкотре інформує споживачів щодо  дії постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2023 № 650 «Про регулювання цін на окремі види продовольчих товарів та забезпечення стабільної роботи виробників продовольства в умовах воєнного стану», яка набрала чинності 01.07.2023.

Зазначеною постановою запроваджено державне регулювання цін на товари у вигляді установлення граничного рівня торговельної надбавки (націнки) на продовольчі товари вітчизняного виробництва, крім товарів маркованих як органічна продукція.

        — борошно пшеничне вищого сорту;
         — молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плівці);
         — хліб житньо-пшеничний та батон;
         — яйця курячі категорії С1;
         — птиця (тушки курячі, четвертини тушки курячої);
         — олія соняшникова рафінована.

Граничний рівень торговельної надбавки (націнки) мають бути в розмірі не більш як 10 відсотків, а саме на:
    У разі коли споживачами зафіксовано окремі факти можливих порушень законодавства у сфері ціноутворення звертаємось з проханням повідомляти про них Держпродспоживслужбу та її територіальні органи.
         У зверненні про порушення прав та законних інтересів необхідно   зазначити інформацію про назву і організаційно-правову форму суб’єкта господарювання (ФОП, ПП, ТОВ тощо), його місцезнаходження, а також, за можливості, додати копії наявних документів, що можуть підтверджувати факти порушень (чеки, квитанції, фотографії цінників тощо).