Додаткові 1,5 мільярди гривень коштів ЄІБ буде спрямовано на проєкти відновлення в регіонах

Додаткові 1,5 мільярди гривень коштів ЄІБ буде спрямовано на проєкти відновлення в регіонах
28 серпня відбулося засідання Міжвідомчої комісії щодо розподілу першого траншу коштів European Investment Bank Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) на відновлення і розвиток соціальної та критичної інфраструктури в регіонах.
💲Йдеться про залишки коштів, що надійшли у 2022 році від ЄІБ до державного бюджету. Відповідно до рішення Уряду ці кошти будуть спрямовані на нові бюджетні програми.
Пропозиції формуються регіональною владою з урахуванням доцільності, ефективності, взаємоузгодженості, пріоритетності та задоволення першочергових потреб населення. Після цього вони передаються Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України для їх подальшого розгляду Міжвідомчою комісією.
Міжвідомча комісія розглянула першу частину поданих регіонами пропозицій щодо фінансування 165 проєктів на 1,9 мільярда гривень. З них 140 відповідають встановленим вимогам і до них відсутні зауваження. Комісія підтримує ці проєкти і рекомендує їх до погодження.
Детальний розподіл коштів за регіонами можна побачити на інфографіці⤵️
Переглянути відеоверсію засідання можна за посиланням https://bit.ly/3PeRVqV
ℹ️Нагадаємо, що рішення про Порядок і умови розподілу коштів Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) у сумі 4,477 мільярдів гривень було ухвалене Урядом України у червні 2023 року. Відповідно до цього рішення, головним розпорядником коштів та відповідальним виконавцем субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам визначено Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України. Пріоритет надається тим регіонам, які найбільше постраждали внаслідок збройної агресії або ж зазнали найбільшого навантаження через значний притік внутрішньо переміщених осіб.