До відома операторів ринку харчових продуктів!!!

Первомайським районним управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області отримано лист Держпродспоживслужби від 12.07.2023 №         11.1.3-21/15413            стосовно інформаційного повідомлення, отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 10 липня 2023 року № 2023.4620 (далі повідомлення RASFF).

Відповідно до повідомлення RASFF — виявлено несанкціонований новітній харчовий інгредієнт — холіну альфосцерат (α-GPC) у харчовій добавці «NAPALM Energizer «Dragon Fruit» , 270 g, що експортувалась з Польщі (виробник: Fitness Authority Sp. z o.o., Otomin, Poland) до України (отримувач: ТОВ «СПОРТЕР», вул. Каховська 64, м. Київ, 02002).

Відповідно статті 20 ЗаконамУкраїни «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в   обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини та письмово повідомити компетентний орган про вжиття відповідних заходів.

У    разі    виявлення    вищезазначеної   харчового   продукту,   негайно повідомляти Первомайське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби   в Миколаївській області на     електронну адресу: veterinar_kroz@ukr.net, або  prv_dpss@dpssmk.gov.ua.