До уваги керівників установ, підприємств і організацій та мешканців громади!

До уваги керівників установ, підприємств і організацій та мешканців громади!
Останнім часом до державної установи «Миколаївського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України» почастішали звернення мешканців області про заселення населених пунктів, виробничих приміщень мишовидними гризунами. Мишовидні гризуни є переносниками небезпечних та особливо небезпечних інфекційних хвороб людини (лептоспіроз, туляремія, тощо), а відповідно збільшення їх популяції суттєво підвищує рівень спалахів інфекційних хвороб. Єдиним дієвим методом боротьби в таких випадках вважаються заходи зі знищення гризунів (дератизація).
Що таке дератизація?
Під дератизацією розуміють дії з ліквідації шкідників, щурів, мишей. Проведення заходів по ліквідації гризунів вимагає дотримання правил безпеки, в іншому випадку не вдасться позбутися від шкідників, більше того — можна заподіяти шкоду людям і тваринам.
В якості основних способів боротьби з гризунами застосовуються, по-перше, заходи профілактики, спрямовані на ліквідацію умов, які дозволяють з’явитися і розмножитися тваринам. Сюди відносяться заходи, що перешкоджають утворення нір, доступу до харчових продуктів. І по-друге, власне винищення, якщо виявилася наявність гризунів на об’єкті і необхідні заходи по їх знищенню.
Основні способи винищення гризунів
— Механічний або фізичний метод, застосовуються мишоловки, щуроловки, капкани, ультразвукові випромінювачі, металеві сітки під напругою.
— Хімічний спосіб заснований на використанні отруєних приманок, для застосування необхідно використовувати професіоналів із спеціалізованих служб(!!!).
— Біологічний метод, малоефективний, на підприємствах застосовувати заборонено, заснований на використанні домашніх тварин.
— Газовий, застосування отруйних газів, може застосовуватися в замкнутих просторах, кораблях, вагонах, літаках.
І вкотре нагадуємо про дотримання правил безпеки під час проведення вищезгаданих заходів!