Консультаційний пункт з питань цивільного захисту

Сьогодні відзначається Всесвітній день цивільної оборони

День був оголошений за рішенням Генеральної Асамблеї Міжнародної організації цивільної оборони у 1990 році. Він відзначається щорічно 1 березня.

Всесвітній день цивільної оборони має дві основні цілі:

 • забезпечення доведення до відома світу громадськості життєвої важливості цивільної оборони та підвищення рівня поінформованості про готовність до запобігання нещасних випадків або стихійних лих та заходів, що вживаються в разі цих інцидентів;
 • відзначення зусиль та досягнень національних служб, відповідальних за боротьбу з лихами, вшанування пам’яті жертв.

 

З метою задоволення потреби у вивченні загальної програми навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, підвищення ефективності просвітницько-інформаційної роботи і пропаганди знань з питань захисту та дій у надзвичайних ситуаціях серед населення в Кривоозерській громаді розпорядження селищного голови від 20.05.2021 року №84-ОД утворено мережу консультаційних пунктів з питань цивільного захисту, такі пункти функціонують в кожному старостинському окрузі (адміністративний будинках старостинських округів) та в смт Криве Озеро (Майдан Незалежності, 1          каб. 17).

На офіційному сайті Кривоозерської селищної ради утворено розділ «Консультаційний пункт з питань цивільного захисту» в кому постійно розміщуються інформаційні матеріали з різної тематики та які надають чіткі інструкції як діяти в тих чи інших надзвичайних ситуаціях.

Консультанти пунктів постійно здійснюють просвітницьку роботу з різноманітних питань, з початком повномасштабного вторгнення Російської федерації та територію України, ця робота набула нового напрямку. Зусилля консультантів були направлені на підготовку населення до дій в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру.

Вітаємо усіх, хто причетний до почесної місії оборонити Україну від надзвичайних подій, ситуацій та бажає миру, спокою, добра та усіляких гараздів.

 

 

 

КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПУНКТ З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ КРИВООЗЕРСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ІНФОРМУЄ:

 

Пожежна безпека у побуті: як попередити пожежу у житловому секторі

Основні правила безпеки задля запобігання пожеж у житловому секторі:

 • не паліть у ліжку;
 • слідкуйте за станом та справністю електромережі;
 • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі тощо;
 • не залишайте дітей без нагляду та не дозволяйте їм бавитися сірниками, запальничками та іншими небезпечними побутовими предметами;
 • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
 • подбайте про захист помешкання при користуванні пічним та газовим опаленням. Дотримуйтесь норм встановлення та правила користування;
 • не використовуйте неякісні, саморобні та несертифіковані побутові електроприлади;
 • контролюйте справність електроприладів, які використовуєте.

Що робити у випадку пожежі:

 • У кожному випадку появи диму, а також при виявленні осередків горіння негайно викликайте пожежну охорону. Під час виклику пожежної охорони необхідно коротко повідомити, що горить, точну адресу, після чого, перш за все, вживайте заходи щодо врятування матеріальних цінностей.
 • Пожежа, зазвичай, починається з невеликого осередку горіння, і ліквідувати її в цей період не виникає великих труднощів.
 • Перш за все, необхідно використовувати всі засоби пожежогасіння, які є під руками — воду, пісок, вогнегасники, тканину змочену водою тощо. Водночас необхідно знати деякі особливості гасіння різних пожеж.
 • Вода є основним засобом боротьби з вогнем. Однак при гасінні керосину чи бензину слід враховувати, що ці рідини легші за воду, підіймаються на її поверхню і продовжують горіти. Тому при горінні керогазів, примусів з газом чи бензином краще за все вкрити їх ковдрою, кошмою чи іншою цупкою тканиною, і полум’я згасне.
 • Краще за все гасити горючі рідини вогнегасниками, можна засипати їх піском.
 • При горінні електромережі необхідно в першу чергу відключити її, а потім приступити до гасіння пожежі сухим піском, вогнегасником.

Бережіть себе та своїх рідних!

Графік роботи мережі Консультаційних пунктів:

з 08:00 до 17:00 з понеділка по четвер

з 08:00 до 16:00 в п’ятницю

Обідня перерва з 12:00-13:00