КУПАННЯ ЗАБОРОНЕНО! ВОДОЙМИ НА ТЕРИТОРІЇ КРИВООЗЕРСЬКОЇ ГРОМАДИ МОЖУТЬ НЕСТИ НЕБЕЗПЕКУ!!!

Незабаром на території України розпочнеться купальний сезон. З настанням теплої сонячної погоди, у багатьох мешканців нашої громади виникне бажання відпочити біля річок Південний Буг, Кодима, Бульбока та біля численних водоймищ. Та для того, щоб це дозвілля принесло лише користь, необхідно дотримуватись певних правил безпеки. Про це йшла мова під час засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Кривоозерській селищній раді 08 квітня 2021 року, яку провів перший заступник селищного голови Андрій Підвисоцький. 

В ході засідання, за попередніми оцінками усіх водних об’єктів на території громади, комісія прийняла рішення про заборону купання населення та використання водойм з оздоровчою чи спортивною метою, для відпочинку громадян на всіх акваторіях річок Південний Буг, Кодима, Бульбока та в ставках Кривоозерської територіальної громади, як таких, що не відповідають вимогам Правил охорони життя людей на водних об’єктах України, (у редакції наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10 квітня 2017 року № 301, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04 травня 2017 року за № 566/30434).

Аби запобігти нещасним випадкам на водоймах прийнято ряд рішень зокрема: доручено старостам старостинських округів, орендарям ставків забезпечити інформаційними (попереджувальними) табличками та стендами про заборону купання на прибережних територіях водних об’єктів, які розташовані на територіях відповідних населених пунктів; організувати спільно з співробітниками сектору поліцейської діяльності патрулювання стихійних місць масового відпочинку та купання. Також доручено керівникам закладів освіти запланувати та провести спеціальні заняття по питанню заборону купання в ставках та річках громади, правил поведінки біля води та методики надання першої медичної допомоги. 

 

Шановні жителі та гості громади, якщо ви виявили бажання покататись на плавзасобах або покупатись у ставку чи річці, слід пам’ятати елементарні правила поводження на водоймах.

Правила поведінки під час перебування на плавзасобах:

сідати в човен потрібно обережно, ступаючи по центру настилу;

забороняється пересідати з місця на місце, сідати на борт під час руху;

забороняється розгойдувати човен, пірнати з нього;

категорично забороняється переходити з одного човна в інший;

забороняється перетинати курс інших плавзасобів;

забороняється віддалятися на човні від берега більш ніж на 100 метрів;

забороняється катати людей на саморобних човнах, катерах, плотах, автомобільних камерах;

забороняється виходити у воду за несприятливих метеорологічних умов;

категорично забороняється кататися на човні без рятувального жилета, також човен має бути оснащеним хоча б одним рятувальним кругом.

 

Правила поведінки під час купання на водоймах:

забороняється купатися в місцях, які не визначені місцевими органами влади та не обладнані для купання людей;

не заходити у воду в нетверезому стані;

забороняється заходити глибше, ніж по пояс, людям, які не вміють плавати;

не залишати малолітніх дітей без нагляду дорослих, тому що їхня поведінка у воді непередбачувана;

уникайте води із швидкою течією;

купаючись на «дикому пляжі» чи у незнайомому місці, – не пірнайте з берега, гірки, дерева;

у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою;

купатися краще там, де є рятувальні служби;

утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.

 

Звертаємося до вас із застереженням бути вкрай обережними під час відпочинку біля водних об’єктів, щоб він був для вас і ваших дітей вдалим, весь час суворо дотримуйтеся техніки безпеки!