Суб’єктам господарюванням щодо державної реєстрації потужностей.

          Реєстрація потужностей оператора ринку – це простий процес, який зводиться до правильного заповнення заявки і своєчасної її подачі в компетентний орган, а саме до Кривоозерська міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою:  вул. Центральна, 21, смт Криве Озеро Миколаївської області.

         Кривоозерська міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області  звертає увагу операторів ринку на процедуру державної реєстрації потужностей, які використовуються на будь якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів та не потребують отримання експлуатаційного дозволу на необхідність проведення реєстрації потужностей відповідно до вимог статті 25 Закону  України « Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та   наказом Мінагрополітики  від 10.02.2016 року № 39 «Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам».

Державний реєстрації підлягає кожна окрема потужність оператора ринку.

         Для проведення державної реєстрації  потужностей ( об’єктів), оператор ринку зобов’язаний  не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку роботи потужностей подати заяву встановленого  зразка.  Реєстрація  здійснюється протягом 15 робочих днів після отримання заяви оператора ринку.

Державна реєстрація потужності здійснюється безоплатно.

Про державну реєстрацію потужності та її особистого реєстраційний номер буде повідомлено оператора ринку протягом 5 робочих  днів після прийняття рішення Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області  про державну реєстрацію.

Згідно ч.1 п.2 ст.65 Закону України « Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження та благополуччя тварин» за роботу без державної реєстрації операторам ринку  несуть відповідальність за виробництво та/або обіг харчових продуктів або кормів з використанням незареєстрованої потужності, якщо обов’язковість її державної реєстрації встановлена законом

  • тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат;
  • на фізичних осіб-підприємців – у розмірі одинадцяти мінімальних заробітних плат.

Вимога Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» покликане дати можливість контролювати всіх операторів ринку, а останніх зробити більш відповідальними при введені в обіг продуктів харчування.

                                                                             Кривоозерське міжрайонне управління

  Головного управління Держпродспоживслужби

                                   в Миколаївській області