ОБЕРЕЖНО, АМБРОЗІЯ!

Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia L.) – вид трав’янистих рослин із родини Айстрових (Asteraceae). Батьківщина – Північна Америка. За життєвою стратегією – це небезпечний бур’ян, який засмічує подвір’я та вулиці, присадибні ділянки, сади, парки, городи,пустирі, узбіччя доріг, залізничні насипи і прилеглі землі, береги річок та ставків.

Амброзія полинолиста належить до карантинних бур’янів, які завдають великої шкоди навколишньому природному середовищу та здоров’ю людини. Враховуючи високу ступінь пластичності щодо температури повітря та вологості ґрунту, високу насіннєву продуктивність (30-100 тис. штук насіння з однієї рослини), а також те, що пилок амброзії під час цвітіння шкодить здоров’ю людей і тварин, все це свідчить про неабияку небезпечність амброзії полинолистої і потребує особливої уваги та спеціальних заходів щодо боротьби з нею.
Є три основні методи боротьби з амброзією. Перший, як радять біологи знищити бур’ян, його же зброєю – витісняючи іншими багаторічними та газонними травами. Другий метод – скошування. Найефективніше косити амброзію саме в період бутонізації, бо якщо у неї з’явився бутон, вона працює не на нарощування маси, а на формування квітки. Однак, одним із найефективніших методів є виривання амброзії з корінням. При цьому слід зазначити, що боротьба з амброзією повинна бути системною та стабільною.
Тому, з метою забезпечення благоустрою в районі, формування сприятливого для життєдіяльності середовища, покращення його санітарного стану, захисту довкілля, підвищення відповідальності інформуємо про необхідність проведення у період з червня по жовтень заходів із локалізації та ліквідації амброзії полинолистої.
Неприйняття заходів по боротьбі з карантинними бур’янами є порушенням закону України «Про карантин рослин» і відповідно до ст. 105 АК України тягне адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу. Це той крайній захід, який застосовується до приватних і посадових осіб, що не розуміють усієї важливості проблеми.
Користуючись нагодою, звертаємося до мешканців нашого района не зволікати, якщо бачите на подвір’ї небезпечну рослину та вжити заходів щодо боротьби з амброзією, не допускати її розповсюдження на території Кривого Озера.

Управління фітосанітарної безпеки. Головне управління

Держпродспоживслужби в Миколаївської області                                                                О.М.ХАБА