ПАМ’ЯТКА ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ ОТРУЄНЬ ГРИБАМИ

Кривоозерське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області інформує: ГРИБИ- це цінний харчовий продукт, однак серед грибів багато отруйних, які можуть викликати сильні отруєння, а іноді і смерть.

Основні причини отруєнь:

— вживання отруйних грибів;

— неправильне приготування умовно-їстивних грибів; вживання старих або зіпсованих їстивних грибів;

— вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).

Запам’ятайте:

— не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках, вони не завжди відповідають дійсності;

— не куштуйте сирі гриби на смак; ще раз перевірте вдома гриби, особливо ті, які збирали діти, усі сумнівні гриби викидайте;

— гриби підлягають кулінарній обробці в день збору інакше в них утворюється трупна отрута.

Первинні ознаки отруєння:

Нудота, блювота, біль у животі, пронос – з’являються через 1-4 години після вживання грибів, в залежності від виду гриба, віку та стану здоров’я потерпілого, кількості з’їдених грибів. Біль та нападки нудоти повторюються декілька разів через 6-48 годин, а смерть настає через 5-10 днів після отруєння.

Перша допомога при отруєні грибами

Найголовніше-терміново телефонувати «103». До приїзду невідкладної допомоги дотримуйтесь постільного режиму і пийте багато рідини-води, підсоленої води або прохолодного чаю. Це допоможе відновити водно-сольовий баланс та вивести токсини.

Кривоозерське управління Головного управління Держпродспоживслужби  в Миколаївській області  бажає бути  здоровими та дбати про себе та своїх близьких!