Повномасштабна війна зачепила кожного з нас.

Повномасштабна війна зачепила кожного з нас. На жаль, багатьом довелось пережити полон, тортури, насильство. Тисячі українців – і цивільних, і військових – досі перебувають у заручниках ворога.
Як допомогти пережити цей травматичний досвід? Чи потребують ці люди особливого ставлення до себе? І яким воно має бути? Як правильно підібрати слова, що потрібно робити, аби просто надати підтримку?
👉🏼 Перелік практичних відповідей на всі ці питання надає новий посібник: «Особливості роботи з пацієнтами, які пережили полон та тортури, сексуальне насильство пов’язане з конфліктом. Рекомендації для фахівців медичної сфери».
Автори посібника діляться своїм досвідом та закликають не бути байдужими, ставитись з повагою та розумінням до цих людей. Адже з моменту повернення їх проблеми, на жаль, не закінчуються. Вони можуть мати тривалі наслідки як фізичного, так і психологічного характеру. Тому важливо вміти вчасно їх розпізнати та надати допомогу.
Книга в електронному вигляді доступна за посиланням ▶️ http://surl.li/iskja
Посібник рекомендований для широкого кола фахівців та медиків.
Підвищення уваги суспільства до таких проблем стало можливим завдяки реалізації Всеукраїнській програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Олена Зеленська. Одна з цілей Всеукраїнської програми, аби психологічна підтримка, допомога щодо психічного здоров’я були повсюдними та доступними.
За інформацією Координаційний центр КМУ / Mental Health UA.