ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОЮ ГАЗОБАЛОННОЮ УСТАНОВКОЮ

Консультаційний пункт з питань цивільного захисту Кривоозерської селищної ради:

Шановні жителі Кривоозерської громади!

Роздрібна торгівля та надання послуг з постачання скрапленого газу здійснюється через мережу газонаповнювальних  станцій, газонаповнювальних  пунктів, проміжних складів балонів.

Для використання скрапленого газу використовують газобалонну установку (ГБУ), ГБУ вважають установку газопостачання СВГ, до складу якої входить не більше двох балонів, газова плита, газовий редуктор та з’єднувальний рукав. Монтаж та технічне обслуговування газобалонних установок здійснюється працівниками спеціалізованих підприємств, які мають відповідний дозвіл на проведення цих робіт.

Балони, які входять до складу ГБУ повинні підлягати технічному опосвідченню на підпримствах, які мають необхідну базу та обладнані   ремонтно-випробувальними пунктами.

Категоричного забороняється:

— заправка побутових газових балонів з автомобільних цистерн для перевезення газу;

— автомобільних газозаправних станцій;

— автомобільних  газозаправних пунктів та паливної системи автотранспортних засобів,  переведених на скраплений газ.

При розміщенні ГБУ необхідно знати:

 1. Установку балонів всередині житлових будинків (квартир) слід передбачати в тих же приміщеннях, де знаходяться газові прилади, в місцях доступних до огляду. Балон має бути розташований не ближче 0,5 м від газової плити, 1 м від нагрівальних приладів, 2 м від топки печі.
 2. У приміщенні дозволяється встановлювати тільки один балон місткістю 50 літрів і не більше 2-х 27 літрів. 
 3. Температура повітря в приміщенні, де встановлені балони із зрідженим газом, має бути не вище 45°С. 
 4. Установка газових балонів в кухнях, розташованих в цокольних поверхах, підвальних і горищних приміщеннях, балконах не допускається.
 5. Поза будівлями балони повинні розміщуватися в металевих шафах. Шафи повинні закриватися на замок (користувачем) і мати жалюзі для провітрювання, а також мати попереджувальний напис «Вогненебезпечно газ»! 
 6. Балони біля стін повинні встановлюватися на відстані не менше 0,5 м від дверей і вікон першого поверху і 3 м від вікон і дверей цокольних і підвальних приміщень, колодязів і вигрібних ям.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ 

 1. Самовільно змінювати місце установки газової плити і балона, ремонтувати плиту і балон, встановлювати додатковий (запасний) балон, підключати газ. Самостійну заміну газових балонів можуть робити користувачі, що допущені до виконання цих робіт і мають спеціальне посвідчення. 
 2. Користуватися газовими приладами при появі рідкої фази газу на приладі (з краників, форсунок плити), різким підвищенням тиску газу (високе полум`я факела горіння газу на конфорці).
 3. Експлуатувати газобалонну установку з витоками газу і несправностями.
 4. Зберігати наповнені і порожні балони в будівлях, сараях, підвалах, на балконах і лоджіях, а також залишати працюючу газобалонну установку без нагляду.

Необхідно пам`ятати: 

 1. У зимовий час слід очищати від снігу і льоду дверці шаф та підходи до газобалонних установок. 
 2. Для збереження балонів і редукторів стежити за тим, щоб дверці шаф були постійно закриті на замок та мали вентиляцію. 
 3. При низьких температурах зовнішнього повітря газопостачання від виносної газобалонної установки ускладнюється  у зв`язку з погіршенням випару зрідженого вуглеводневого газу аж до повного припинення подачі газу на прилади. В цьому випадку необхідно закрити вентиль на балоні і відключаючий пристрій на газопроводі і до підвищення зовнішньої температури повітря не користуватися газовими приладами.

Відігрівати балони вогнем КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ

Включення газової плити:

 1. Перед  користуванням  газовою плитою  відкрити кватирку,  провітрити  приміщення і перевірити, чи закриті крани на газовій плиті, вентиль балона. 
 2. Відкрийте вентиль балона. 
 3. Для користування пальником  конфорки  піднесіть засвічений  сірник  до пальника,  а потім  відкрийте  відповідний  кран, натиснувши  і повернувши  вліво на  чверть обороту ручку крану. 
 4. Висоту полум`я на пальнику регулюйте ручкою крану, а якість горіння газу — шибером (при його наявності). 
 5. Перед  користуванням  духовою шафою  відкрийте  дверці і  провітрітьвпродовж 3-5 хвилин.  Для користування духовою  шафою  піднесіть  засвічений  сірник  або паперовий джгутик  до пальника  або  запальнику  (за наявності  в духовій  шафі  одного  пальника)  і відкрийте кран.  За наявності в духовій  шафі  двох  пальників  піднесіть засвічений сірник до першого пальника  (запальнику)  по ходу  газу  і,  відкривши  кран,  запаліть її,  а потім піднесіть вогонь до другого пальника

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ 

 1. Користуватися несправною газовою плитою. 
 2. Залишати без нагляду плиту із засвіченими пальниками. 
 3. Користуватися вогнем для визначення витоків газу з плити або балона. Для цієї мети застосовувати мильний розчин. 
 4. Ставити посуд з широким дном на низькі конфорки плити. Для цієї мети застосовувати конфорки з високими ребрами. 
 5. Користуватися газовою плитою для обігріву приміщення. Не допускається сушка одягу над газовою плитою. 
 6. Самовільно ремонтувати, встановлювати, переміщати і демонтувати газову плиту. 
 7. Прив`язувати і підвішувати на балон вірьовки або інші предмети. 
 8. Використовувати для сну приміщення, де встановлена газова плита і газовий балон. 
 9. Зберігати в газовій плиті сторонні речі. 
 10. Допускати псування і погіршення стану газової плити, самовільне підключення відключеної газової плити. 
 11. Користуватися газовою плитою в стані алкогольного, наркотичного або іншого токсичного сп’яніння.

При виявленні запаху газу НЕОБХІДНО: 

закрити крани на газових приладах; 

відкрити двері і вікна (провітрити приміщення); 

не допускати в приміщенні відкритого вогню, паління, не включати і не вимикати електроприлади і освітлення (для запобігання появі іскри); 

покинути приміщення і не дозволяти вхід іншим людям

Будьте пильними і обережними!!!! Бережіть себе та своїх рідних!!!!