Сказ — це гостре вірусне захворювання одне з найнебезпечніших вірусних інфекцій спільних для людей та тварин, характеризується ураженням центральної нервової системи, паралічами та 100% смертністю.
Основне джерело розповсюдження сказу — бродячі собаки , кішки і дикі м’ясоїдні тварини (лисиці, вовки, шакали, дикі кішки, куниці та інші).
Збудник хвороби передається через слину від укусу скаженою тваринною. Хвороба відноситься до особливо небезпечних .
Тривалість інкубаційного періоду залежить від місця укусу, мається на увазі від близькості до центральної нервової системи, а також від розміру нанесеного поранення і кількості занесеного зі слиною вірусу.
До числа характерних ознак сказу відноситься хрипкий гавкіт хворої собаки . Через параліч у тварини відвисає нижня щелепа , припиняється акт ковтання , з’являється слиновиділення , тому що собака відчуває сильну спрагу , але пити воду не може,проявляється водобоязнь. На 6 – 8 день після прояву перших ознак захворювання , в стані повного паралічу , настає смерть .
Основний метод профілактики сказу на сьогодення це щеплення домашніх м’ясоїдних тварин (котів та собак) та зменшення популяції диких та здичавілих м’ясоїдних тварин.
Доводимо до відома жителів Кривоозерської та Врадіївської територіальних громад , що службою державної ветеринарної медицини що знаходиться в зазначених громадах проводяться планові заходи по вакцинації домашніх м’ясоїдних тварин (собаки, коти).
Для забезпечення епізоотичного благополуччя наших громад прохання надавати тварин для щеплення.
Кривоозерське управління
Головного управління
Держпродспоживслужби
в Миколаївській області.