УВАГА!!!

Внаслідок збройної агресії Російської федерації проти України на багатьох територіях Миколаївської області виникла критична ситуація щодо забезпечення населення питною водою.
Значна кількість хвороб людини пов’язана з незадовільною якістю питної води і порушенням санітарно-гігієнічних норм водопостачання. Вживання недоброякісної питної води суттєво погіршує здоров’я, зумовлюючи виникнення специфічних хвороб. Питна вода та її якість істотно впливають на всі фізіологічні та біохімічні процеси, що відбуваються в організмі людини, на стан її здоров’я, забруднена питна вода згубно впливає на здоров’я людини. Мільярди вірусів і бактерій у воді призводять до спалахів епідемій, інфекційних захворювань, а токсичні речовини – до масових отруєнь.
?
Вживання недоброякісної води може призвести до порушень роботи шлунково – кишкового тракту ( біль у животі, діарея, блювання) та погіршення стану здоров’я!!!!!
?
Кривоозерське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що безпечною для вживання є вода, що відповідає вимогам «Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» ДСанПіНу 2.2.4-171-10. Згідно з чинним законодавством (стаття 44 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» та стаття 18 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення») виробничий (постійний) контроль за показниками безпечності та якості питної води покладений на суб’єкт господарювання, який надає послугу з водопостачання.
?
Враховуючи вищезазначене, щоб попередити зараження через воду, потрібно дотримуватися основних правил:
– для пиття використовувати тільки кип’ячену або бутильовану воду;
– не пити воду з випадкових джерел;
– при заміських прогулянках мати з собою достатній індивідуальний запас питної води;
– воду для приготування їжі і господарських потреб брати тільки з перевірених джерел;
– не пити воду з водопроводу, призначеного для технічних цілей;
– кип’ятити воду, взяту з відкритої водойми для пиття, миття фруктів, ягід чи посуду;
– купатися тільки в спеціально відведених місцях.
Бережіть себе і своє здоров’я! Будьте впевненими у якості питної води, яку ви споживаєте.
Кривоозерське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області