У Миколаєві стартувало навчання помічників ветерана
У понеділок, 14 серпня, у Центрі ветеранського розвитку, що нещодавно був відкритий на базі Чорноморського національного університету ім. П. Могили у Миколаєві, відбулося перше заняття для помічників ветерана. Такі посади запроваджуються у межах ініціативи з розбудови у державі системи повернення військовослужбовців від військової кар’єри до цивільного життя.
Про це повідомляє Мінветеранів.
До експериментального відбору на тритижневий курс підготовки на конкурсній основі в Миколаївській області відібрано доволі представницький склад з різних категорій громадян, які могли подавати заявку на пілотний проєкт. Тут є ветерани російсько-української війни, члени родин загиблих героїв, військових, які були і перебувають нині в полоні, є діти ветеранів, які відповідають критеріям роботи в сервісному офісі громади.
Перед викладачами та слухачами курсів виступили заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Олександр Трайтлі, директорка департаменту соціального захисту населення ОВА Оксана Єльчієва, директорка департаменту освіти і науки ОВА Алла Веліховська, радниця патронатної служби начальника Миколаївської ОВА Неллі Яровенко, директор Миколаївського міського центру підтримки ветеранів війни Віктор Мойсеєв тощо.
Передусім, цей день був присвячений знайомству слухачів між собою та тренерами й вишом, де вони проведуть час, активно і доволі креативно навчаючись. Говорили про порядок та принцип внутрішньої комунікації, проактивний формат отримання знань, коли майбутні помічники не будуть лише сприймати інформацію, а й долучатимуться до дискусій, задаватимуть питання з контексту майбутньої практичної діяльності, потребуватимуть від педагогів пошуку додаткових знань, як наслідок саме власної небайдужості до предмета підготовки.
Вчитися слухачам доведеться старанно не лише з огляду на те, що вони є фактично першими, хто надаватиме широкий спектр ветеранського сервісу, а й тому, що складатимуть по завершенню навчання комплексний іспит. Саме він стане тим допуском до практичної роботи з ветеранським ком’юніті своєї громади, де вони напрацьовуватимуть досвід для всієї країни перед загальнонаціональним масштабуванням проєкту вже в усіх регіонах.
Загалом весь навчальний курс має шість опорних модулів. Зокрема, перший з них стосується аспектів документообігу в державних органах та органах місцевого самоврядування з акцентом на вишколі необхідних цифрових навичок. Також у Центрі викладатимуть навички нормування та планування роботи й формування звітності. Третім і не менш важливим блоком є вивчення посадових обов’язків та прав фахівця з супроводу ветеранів війни і демобілізованих осіб. Окремий модуль присвячений роботі з громадськими об’єднаннями ветеранів та органами влади різних рівнів. Навчать і веденню соцмереж, зокрема створенню та активності на своїй робочій сторінці. Важливо, що ще один модуль розглядає участь помічників ветерана у розробці регіональних програм розвитку громади в частині підтримки ветеранів війни.
Водночас, самі майбутні помічники ветерана під час курсів зможуть навчитися правильним азам самоорганізації, роботі з особами, які мають великий спектр запитів та проблем, що слід розв’язувати із залученням низки профільних фахівців чи інстанцій. Також у них тут є змога одержати потрібну їм психологічну підтримку й допомогу, адже кожен з них без винятку пройшов свої унікальні стресові ситуації, пов’язані з війною, болем та втратами на ній.
Головне, що після успішного випускного іспиту помічники ветерана імплементуються у спектр соціального сервісу й поліпшуватимуть життя багатьох своїх земляків. І не лише як надавачі послуг і посадовці. А й допоможуть, як партнери, здатні розвинути стресостійкість, уміння володіти власними почуттями, здатність до відновлюваності й ресурсності та взаємодії.