Цифрові COVID-сертифікати про одужання від COVID-19

Загальна інформація

На сьогодні понад 500 тисяч українців хворіють на COVID-19. Для тих, хто наразі хворіє та має підтверджений лікарем діагноз COVID-19, МОЗ спільно з Мінцифрою та НСЗУ планують запустити цифровий сертифікат про одужання. Зараз функціонал знаходиться в бета-тестуванні, у рамках якого було видано більше 50 тис. сертифікатів. Про офіційний запуск цього цифрового документа буде повідомлено на офіційному порталі МОЗ.

!  Це документ в електронній формі, що підтверджує одужання особи від коронавірусної хвороби. Його зможуть сформувати громадяни самостійно в мобільному застосунку Дія. Сертифікат містить QR-код. Лікарі наразі НЕ можуть формувати сертифікати про одужання, лише громадяни самостійно за допомогою сервісу Дія.

! Важливо, щоб лікар після підтвердження у пацієнта діагнозу COVID-19 вніс дані до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ), лише в такому випадку потім згенерується сертифікат про одужання.

!  Згенерувати сертифікат про одужання через мобільний застосунок Дія можна не раніше, ніж на 15-тий день після підтвердження лікарем діагнозу і внесення даних в ЕСОЗ.

Лікар має внести в центральну базу даних електронної системи охорони здоров’я медичний запис про медичний огляд, який містить інформацію про встановлений діагноз 2019-nCoV гостра респіраторна хвороба.

! Сертифікат про одужання буде формуватись лише для тих, у кого лікар встановив діагноз COVID-19 не більше ніж 105 днів тому назад від моменту запуску функціоналу нового сертифіката та надалі. Якщо ви хворіли раніше ніж у серпні 2021 року (минуло вже більше 105 днів) сертифікат про одужання не буде формуватися, оскільки він вже не був би чинним.

Термін дії нового сертифікату складатиме 90 днів від дати, коли він стає доступний для генерації, тобто на 15-тий день після встановлення пацієнту діагнозу COVID-19 в електронній системі охорони здоров’я. Отримати такий документ можна буде не більше двох разів на рік за наявності підтвердженого і внесеного лікарем діагнозу COVID-19 в ЕСОЗ.

Цей документ можна використовувати:

усередині країни – відповідно до умов, визначених постановою Уряду про встановлення карантину; 

для подорожей за кордон – з урахуванням вимог, які встановлює кожна країна світу (обмеження, які встановлює кожна з країн можна знайти на сайтах МЗС цільової та транзитної країн.

Також Україна зможе валідувати (перевіряти чинність) іноземних COVID-сертифікатів про одужання громадян, які отримали документ стандарту  EU DCC за кордоном.

! Разом із тим МОЗ нагадує, що усі, хто перехворів на коронавірусну хворобу, найчастіше вже на 28-й день від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19 методом ПЛР/визначення антигену вірусу SARSCoV-2 можуть безпечно вакцинуватись.

Дані Центрів з контролю та профілактики захворювань США свідчать про те, що невакциновані від коронавірусу люди мають в 11 разів більший ризик померти від штаму “Дельта”, ніж вакциновані. Ризик захворіти у невакцинованих у 6 разів вищий у порівнянні з тими, хто отримав повну вакцинацію.