ЩОДО НЕБЕЗПЕКИ НАСЛІДКІВ ПІДТОПЛЕННЯ

  ПАМЯТКА

Головне управління Держпродспоживслужби в миколаївській області інформує ЩОДО НЕБЕЗПЕКИ НАСЛІДКІВ ПІДТОПЛЕННЯ

 

Пошкодження Каховської ГЕС спричинило виникнення надзвичайної ситуації пов’язаної з підтопленням територій суходолу. 

Велика вода може затоплювати місця захоронень сільськогосподарських тварин (скотомогильники), кладовища, сміттєзвалища, склади з міндобривами та хімічними речовинами, нафтопродуктами тощо, також може нести в собі трупи різних тварин, що може негативно вплинути на здоров’я людей та тварин.

Існує великий ризик потрапляння забрудненої води до питних вододжерел, відкритих водойм (ставків, озер тощо) населених пунктів.

На сьогодні вже є факти замору риби в наслідок забруднення води у річці на території Миколаївської області.

Для запобігання виникненню та поширенню інфекційних захворювань серед людей та тварин на підтоплених територіях, необхідно:

кип’ятити або дезінфікувати в інший спосіб воду, взяту для пиття, миття фруктів, овочів чи посуду проте, пам’ятайте що кип’ятіння не позбавляє воду хімічного забруднення!; 

відмовтеся від споживання продуктів харчування, які були підтоплені водою, а тваринам не давайте кормів які також були підтоплені водою; 

  • на сьогодні, збирати чи ловити рибу у відкритих водоймах, до яких потрапила велика вода, для споживання категорично заборонено!

Існує великий ризик захворювання на ботулізм.
        Ботулізм – це важке токсикоінфекційне отруєння, яке виникає внаслідок вживанням в їжу заражених продуктів харчування (переважно риби). Важка форма цього захворювання може призвести до летального результату.
         Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області застерігає: у жодному разі не купуйте харчові продукти в місцях несанкціонованої торгівлі (стихійна торгівля). Така продукція є вкрай небезпечна для здоров’я оскільки не проходить необхідних досліджень для контролю за показниками безпечності

Велика вода, розмиваючи на своєму шляху місця захоронень сільськогосподарських тварин, може нести в собі збудника сибірки – особливо небезпечне інфекційне захворювання всіх видів сільськогосподарських,  домашніх і диких тварин,  а також людей.

Потрапивши в   грунт,   за   сприятливих   умов  (температура
 зовнішнього середовища не нижче 12 (град.) збудник утворює  спору.
 У  споровій  формі  він  може перебувати в грунті необмежений час,
 лишаючись  життєдіяльним   і   зберігаючи   патогенність.   Грунт,
 заражений  бацилами  сибірки,  тривалий  час  (70  і більше років)
 залишається  збудником  інфекції  для  сприйнятливих  тварин   або
 людини.

Згідно повідомлень ЗМІ, на території Херсонської області зафіксовано випадки затоплення худобомогильників в тому числі із сибірковими захороненнями.

Одним з основних заходів профілактики сибірки серед тварин є їх профілактичне щеплення, які здійснюють спеціалісти державних установ ветеринарної медицини області.

Крім того:

не виганяйте на пасовища, особливо в місця підтоплень, не щепленої проти сибірки худоби;

не здійснюйте заготівлю сіна для тварин у місцях підтоплень.

Про встановлення підозри у захворюванні тварин, невідкладно повідомляйте спеціалістів державних установ ветеринарної медицини при цьому максимально обмежити контакт з даною тваринною.