Історія селища

Історія

Населений пункт з назвою Криве щонайменше існував з 1650 року. На «Спеціальній карті» Гійома де Боплана, виданої того року, на території між Бугом і Кодимою містяться зображення поселень, які відповідають сучасним населеним пунктам Кривоозерщини — Krywe (смт. Криве Озеро), Bereski (с. Берізки), Onyskova Stinka (с. Ониськове), Krasnenky (с. Красненьке). Це населені пункти Речі Посполитої. Більшість експертів висловлються вважати рік видання карти роком заснування Кривого Озера. 1762 року було засновано поселення Криве Озеро на правому березі р. Кодими, який контролювався Османською імперією.

Виникло воно на перетині важливих торгових чумацьких шляхів з Польщі в Крим, з Молдови й пониззя Дунаю — у Київ і Чигирин. Тому першими будівлями тут були корчма з постоялим двором. Вже у 1764 році селище налічувало 40 хат.

У 1796 році у селищі було затримано фальшивомонетника цигана Івана Золотаря, що відливав із олова у таємному підвалі в сінях свого будинку російські та турецькі гроші.Рапорт Вознесенської нижньої розправи про затримання у Кривому Озері цигана фальшивомонетника. 1796 рік.

За переписом 1897 року кількість мешканців зросла до 4413 осіб (2186 чоловічої статі та 2227 — жіночої), з яких 4380 — православної віри.

У 1951 році в селище було переселено жителів сіл Скородне та Лютовища Нижньо-Устріцького району Дрогобицької області.

11 грудня 1970 р. Кривоозерську і Кривоозерську Другу сільради об’єднано в одну Кривоозерську сільраду (з центром в с. Криве Озеро).

Сучасність

Станом на 2014 рік у Кривому Озері є релігійні храми таких конфесій як: Православ’я (Церква Святої Параскеви (1818 р.) і Церква Різдва Богородиці (1824 р.)), Католицизму (Костьол Святого Людвіка (1819 р.)) і молитовний дім протестантського релігійного руху (Адвентистів сьомого дня).

В Кривому Озері є відомий на всю Україну Кривоозерський базар, на який з’їджаються жителі Миколаївщини, Одещини, Кіровоградщини та інших областей.