Збудник африканської чуми свиней (АЧС)

Збудник африканської чуми свиней (АЧС) — ДНК-місний вірус родини Asfarviridae, роду Asfivirus. Йому характерна особливість те що він високостійких до факторів середовища: зберігається в діапазоні рН від 2 до 13, тривалий час — від тижнів до місяців. Також зберігається в продуктах свиного походження, які не мали термічної обробки (соління та сирокопчені харчові вироби, харчові відходи, які використовують для годування свиней). Його знаходять в крові, лімфі, у внутрішніх органах, секретах і екскрементах хворих тварин. Вірус стійкий до висушування та гниття; при температурі 60 °C інактивується протягом 10 хвилин.
Не зважаючи на те, що людина не хворіє цим захворюванням-вipyc АЧС наносить неймовірні економічні збитки та повне знищення свинопоголів’я в осередику зараження.
Основними чинниками, якi сприяють виникненню АЧС в Україні  є відсутність належного захисту свиногосподарств, особистих підсобних господарст від занесения збудника заразних хвороб, недостатній контроль за станом здоров’я тварин, їx переміщенням, а також за переміщенням продукції тваринного походження, що спричиняє несвоєчасній постановки диагностики захворювання та прийняття заходів щодо локалізації та ліквідації осередку африканської чуми свиней.
Ще раз наголощуємо на основних заходах з попередження занесения вipycy АЧС в господатрство будь якої власності:
— утримання свиней в закритих приміщеннях;
— обслуговування тварин тільки в змінному спецодязі використання окремих засобів догляду та інвентарю;
— не допускати відвідування господарства та тваринницьких приміщень сторонніми особами;
— не купувати тварин в неустановлених для цього місцях та без супровідних документів,
— не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин;
— не утримувати в приватному господарстві свиней, якщо Ви мисливець;
— не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти її забою;
При виявлені трупу дикого кабана або свійської cвині негайно сповістити територіальну ветеринару службу — Кривоозерський відділ ветеринарної медицини Первомайської районної лікарні ветеринарної
медицини, Миколаївської обласної державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: вул. Центральна, 21, смт Криве Озеро, Первомайський р-н, Миколаївської обл.