З метою недопущення випадків отруєння бджіл на території Первомайського району внаслідок застосування пестицидів Первомайським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області та працівників Кривоозерського відділу Первомайської районної лікарні ветеринарної медицини 12.02.2026 була проведена спільна нарада з метою налагодження результативної співпраці Держпродспоживслужби, органів місцевого самоврядування, власників пасік та агроформувань, що дозволить запобігти випадкам отруєння та загибелі бджіл при застосуванні пестицидів.
Під час наради розглянули слідуючі питання:
– комунікація та взаємодія всіх суб’єктів у сфері бджільництва з метою недопущення отруєння бджіл засобами захисту рослин;
– порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;
– порядок реєстрації пасіки;
– дотримання вимог безпечного застосування засобів захисту рослин;
– алгоритм дій пасічників і аграріїв у період обробітку угідь пестицидами та інші.
На зустрічі було наголошено, що аграрії повинні завчасно повідомляти органи місцевого самоврядування та пасічників про проведення хімічних обробок посівів: зазначати конкретну дату проведення, час та ступінь шкідливості речовин, якими будуть оброблятись посіви, обов’язково вказувати, яка культура посіяна та підлягає обробітку та інше.


