Ознаки сказу у тварини – на що звернути увагу! 

Зміна поведінки, слинотеча з рота, пригніченість (дезорієнтація в просторі), відвисання щелепи, втрата змоги їсти та пити – це одні із ознак, що є підозра на захворюваність сказу у домашньої тварини. У собак і кішок сказ протікає в двох формах: буйній і тихій.

Хвора буйною формою тварина стає агресивною, ховається по кутах, тікає з дому, гризе неїстівні предмети. Голос — пропадає. Собака стає дратівливою відмовляється від їжі і води, не відгукується на поклик, не слухається господаря. У неї відвисає хвіст і нижня щелепа, рясно виділяється слина, з’являється хиткість ходи. Тварина здатна мовчки, без гавкоту, накинутися на зустрічних і вкусити їх.

Найбільш небезпечна інша форма сказу — тиха. Основні ознаки хвороби можуть бути слабо виражені або відсутні, окрім пригнічення.  

У разі підозри на захворювання тварини терміново зверніться до територіального органу  Держпродспоживслужби — Кривоозерського відділу  ветеринарної медицини.

Наголошуємо на тому, що для недопущення сказу тварин необхідно щорічно робити щеплення всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку. Вакцина проти сказу є безкоштовною, для здійснення щеплення необхідно звернутися до   Кривоозерського відділу  ветеринарної медицини Первомайської районної лікарні ветеринарної медицини за адресою: вул. Центральна, 21, с-ще Криве Озеро, Первомайський р-н, миколаївська обл.., 55104, тел. +380961077977.