Держпродспоживслужба інформує

Первомайським районним управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області отримано лист Держпродспоживслужби від 21.11.2023 № 11.1.3-21/24468 щодо інформаційного повідомлення, отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 20 листопада 2023 року № 2023.8018 (далі — повідомлення RASFF).
Як свідчать дані системи швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів (Rapid Alert System for Food and Feed – RASFF), у виявлених фруктах його допустима норма перевищена у 33 рази.
Відомо, диметоат – це органофосфатний інсектицид та акарицид, який застосовують у боротьбі зі шкідниками, зокрема у сільському господарстві. При потраплянні цього пестициду в організм у людини можуть виникнути діарея, нудота, підвищена пітливість, утруднене дихання, також може погіршитись зір. При тривалому потраплянні в людський організм диметоат може провокувати навіть погіршення пам’яті та концентрації, проблеми з мовленням та розлад серцево-судинної системи.