Засідання Координаційної ради з оптимізації закладів освіти.

 

26.02.2021 року, о 16:00 в великій залі адмінбудинку Кривоозерської селищної ради відбулося засідання Координаційної ради з оптимізації закладів освіти.
Відкрив нараду Кривоозерський селищний голова Павло Бузінський.
«Ми сьогодні започатковуємо дуже відповідальну і важливу роботу , яка буде тривати трохи менше двох років, необхідно зрозумінням підійти до кожного навчального закладу населених пунктів, щоб ми не ошукали себе і не ошукали в першу чергу підростаючу молодь, батьків та педагогічних колективів» — сказав П.Бузінський.
П.Бузінський побажав всім успіхів в даній нелегкій роботі, ознайомив присутніх з порядком денним засідання наради де перше питання це організаційні моменти, а саме обрання секретаріату та лічильної комісії ради – доповідач Н.А. Дурачевська – заступник голови, друге питання порядку денного це опорний склад, рівень доступу усіх дітей до якісної освіти – доповідач Іванова О.С.- начальник відділу освіти , молоді та спорту селищної ради. Третє питання затвердження стратегічного плану по оптимізації на 2021-22роки- Дурачевська Н.А. Наступне питання порядку денного Модернізація мережі закладів освіти доповідач Іванова О.С. і різне.
Павло Григорович закликав присутніх до активної участі в обговоренні вищезазначених питань. Селищний голова на початку наради привітав з Днем народження присутнього в залі старосту Курячелозівського старостинського округу Михайлецького Володимира Олександровича.
Дурачевська Наталія Анатоліївна доповідаючи по першому питанню зазначила , що Координаційна рада складається з 52 чоловік в склад якої увійшли всі директора шкіл , старости округів, та представники від депутатського корпусу селищної ради та Первомайського району.
При обговоренні першого питання було визначено склад секретаріату та лічильної комісії координаційної ради, а саме: секретарем обрано Галунову Н.В., лічильна комісія в складі Сороки О.С. – староста Гойдаївського округу, Васильківська Т.О.- депутат селищної ради , Степанюк Ігор Іванович – директор Бурилівської школи.
Також було створено із членів координаційної ради структурні підрозділи, які для якісної роботи будуть працювати за напрямками .
Аналітико-прогностичної діяльності (керівники ЗЗСО). Голова підрозділу — Майданник О.О. – директор Тридубівської ЗОШ І-ІІІст., заступник голови підрозділу — Караповська І.В. – директор Кривоозерської ЗОШ I-III №2.
Захист інтересів старостинських округів (старости) Голова даного підрозділу – Кондрачук Т.А. – староста Красненьківського старостинського округу. Заступник голови підрозділу — Кохановський С.М. – староста Багачівського старостинського округу.
Керівництва та менеджменту (депутати). Голова підрозділу-Васильківська Т.О. – депутат селищної ради. Заступник голови підрозділу – Крохмаль Ю.М.- депутат селищної ради.
Дані підрозділи будуть спочатку обговорювати всі питання по напрямкам в своїх підрозділах а потім виносити пропозиції та рішення на загальне засідання Координаційної ради.
По другому питанню наради а саме створення опорних закладів доповіла Іванова О.С. «Ми всі розуміємо для чого потрібно нам опорний заклад і однією з пропозицією яка була винесена 9 грудня на обговорення в КМУ, Верховну Раду України, що в майбутньому заклад який має статус, як опорний може отримати статус Ліцею , тому сьогодні перед нами стоїть складне питання, яке ми раніше відкладали на потім це створення опорного закладу, не хочу аналізувати чому до теперішнього часу це питання не було вирішено попередніми керівниками району , адже раніше для здійснення цього процесу виділялися кошти з державного бюджету. Ми це втратили і зараз нам необхідно проводити цю складну роботу за рахунок коштів місцевого бюджету. Тому пропоную до кінця 2021-22 навчального року визначитись із першими опорними закладами, які будуть на території Кривоозерщини. Відповідно до постанови КМУ від 19 червня 2019 року №532 Засновник визначає опорні заклади серед підпорядкованих йому ЗЗСО на конкурсній основі відповідно до затверджених умов, тому для цього потрібно винести проекти майбутніх опорних закладів на обговорення Координаційної ради засідання якого відбудеться в березні місяці».
На засіданні ради обрали склад конкурсної комісії та затвердили положення про конкурс. Також було винесено на голосування питання зміни типу, назви та статуту ЗЗСО які вже набудуть з 1 вересня 2021 р.
Васильківська Т.О. та Біляновський О.Й. наголосили , що ця зміна призведе вже в вересні поточного року до вивільнення вчителів цих закладів. На , що П. Бузінський відповів «Сто відсоткової гарантії не дам, але по можливості при наповненості класів учнями ці вчителі будуть працевлаштовані».
На закінчення наради П.Бузінський наголосив , що нема мети закриття шкіл, а спільно провести цю реформу, яку вимагає від нас держава провести оптимально з збереженням всіх закладів, вчительського складу для якісного надання послуг для здобуття освіти нашим діттям.