Нарада голови селищної ради Павла Бузінського з директорами шкіл та старостами округів з питання оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти.

Сьогодні, 19 лютого, голова селищної ради Павло Бузінський провів нараду з директорами шкіл та старостами округів з питання оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти.

«Сьогодні ми маємо накреслити план дій, щоб відійти від критики в бік сьогоднішньої влади щодо оптимізації навчальних закладів. Хочу, зазначити ,що це не моя реформа, вона започаткована ще в 2016 році. За цей час попереднім керівництвом нічого не було зроблено, щоб донести інформацію з даного питання до дітей та батьків», — наголосив голова селищної ради Павло Бузінський. 

Заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів соціальних питань Наталя Дурачевська проінформувала присутніх про результати підсумкової наради, яка відбулася 17 лютого в департаменті освіти і науки ОДА на якій розглядалося питання оптимізації навчальних закладів області та Кривоозерської громади. 

Детально про оптимізацію навчальних закладів присутнім доповіла начальник відділу освіти, молоді та спорту Олена Іванова.

«З 01 вересня 2022 року за парти 5 класу сядуть здобувачі освіти НУШ. Відповідно до Закону України «Про освіту» від 05 вересня 2017 року, розділ ІІІ, Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16 січня 2020 року, розділ Vстаття 35, Державного стандарту про початкову освіту та Державного стандарту повної загальної середньої освіти (постанова № 898 від 30.09.2020 року) – ці діти будуть навчатися в закладах освіти зі статусом Гімназія, маючи на руки Свідоцтво про початкову освіту, видавати яке буде адміністрація закладу освіти зі статусом Початкової школи.

Це означає, що із 2018 року запущено процес реорганізації ЗЗСО до приведення у норму назви і статути закладів освіти відповідно до норм чинного законодавства, а саме визначення закладу Початкова школа, як окремої юридичної особи (пп.2, п.1 ст.35, розділ V Закону України «Про повну загальну середню освіту від 16.01.2020 року) та визначення закладу освіти Гімназії, як окремої юридичної одиниці (пп.3, п.1 ст. 35, розділ V Закону України «Про повну загальну середню освіту від 16.01.2020 року). Ці юридичні структури можуть існувати як окремі юридичні особи в межах однієї території, навіть однієї будівлі, кожна зі своїми штатами адміністрації та педагогічними працівниками. Директора початкової школи та гімназії, як окремих юридичних структур, комунікують та співпрацюють між собою, але чітко виконують початкові обов’язки керівника окремого юридичного підрозділу.

Заклади освіти із статусом Ліцей повністю будуть сформовані на 01.09.2024 рік як самостійні юридичні особи. На 01.09.2027 року вперше здобувачі освіти перейдуть др. 12 класу. До тих пір Ліцеї будуть випускати лише учнів 11-х класів.

Початкова школа може мати статус Початкової школи з дошкільним підрозділом, як самостійна юридична особа з кількістю не менше 45 здобувачів дошкільної та початкової освіти та наявними всіма віковими групами (класами) 1-4, або класами – комплектами існування початкової школи з дошкільним підрозділом без наявної хоча б одного класу, класу-комплекту чи з меншою кількістю дітей можливе у вигляді філії найближчої по територіальної належності гімназії з власною філією – початкова школа.

Стосовно ліцеїв питання залишається відкритим, так як по законодавству наша Кривоозерщина не може претендувати навіть на існування хоча б одного ліцею, професійний ліцей ПАЛ зберігається на території громади.

Наявність опорного закладу збільшує вірогідність існування ліцею на території Кривоозерської селищної ради, на превеликий жаль такий заклад відсутній, час на його запровадження дуже малий (1 рік), а фінансування з держави на відкриття опорних закладів у 2021 році не передбачено, цю місію на себе може взяти лише громада за власний кошт.

А от чи буде існувати ЗЗСО в статусі окремої юридичної особи як можливість для подальшого існування даний заклад повинен перебувати в статусі філії пропоную створити Колегіальну раду, яка і буде розглядати список пропозицій стосовно майбутніх закладів освіти та потрібне фінансування для цього», — наголосила Олена Сергіївна.

Після виступу присутні висловили своє бачення даної проблеми. Голова селищної ради Павло Бузінський запропонував створити колегіальну комісію по вивченню та вирішенню даного питання. На нараді директори шкіл та старости округів затвердили склад колегіальної комісії.