Засідання комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

23 і 26 лютого  2021 року в кабінеті Кривоозерського селищного голови відбулися засідання комісії з  питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат під головуванням П.Г.Бузінського. В засіданнях взяли участь члени комісії (у кількості 17 осіб ) та запрошені голови фермерських господарств, одноосібники та підприємці.

Комісією розглядались три питання:

  1. Про сплату податків та зборів сільгосптоваровиробниками Кривоозерської селищної ради за підсумками 2020 року та навантаженість податків на 1 гектар землі.
  2. Про стан сплати податку з доходів фізичних осіб фермерськими господарствами, одноосібниками та подання декларацій.
  3. Про стан сплати податку з підакцизних товарів.

По першому питанню селищний голова Павло Григорович Бузінський довів до відома присутніх, що станом на 22.02.2021 року при  Кривоозерській  селищній раді рішенням виконавчого комітету №23 було створено комісію  з  питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат в складі робочої групи (17 осіб) та затверджено Положення про комісію  з  питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

За результатами 2020 року середній розмір податків сплачених сільгосптоваровиробниками на 1 га землі по Миколаївській області склав 444 грн, а на території Кривоозерської громади лише 133 грн з 1 га. І це не тому, що у нас гірші чорноземи, а тому, що орендарі, фермери та одноосібники приховують доходи, не нараховують заробітну плату собі, або й приховують використання найманої праці. Таке відношення до праці створює плачевний показник: на 14000 працездатного населення громади, лише 2500 осіб офіційно працевлаштовані. А сильна громада – це, насамперед, відповідальні і законослухняні члени громади. І якщо всі разом і кожен окремо будуть працювати згідно норм законодавства, то буде очікуваний результат.

Крім того, вагомою проблемою стало неорганічне вирощування сільськогосподарських культур. Безвідповідальне внесення мінеральних добрив і гербіцидів, порушення сівозмін в гонитві за  надприбутками призвело до знищення родючості грунтів та вирощування неїстівного зерна. Необхідність дотримання органічного товаровиробництва, зокрема утримання 1 голови ВРХ на 1 га ріллі, сьогодні вже вимагає саме життя.

По другому і третьому питанню начальник Кривоозерської ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області Тетяна Леонідівна Кирилюк повідомила, що питання своєчасності і повноти сплати податків та зборів є досить проблемним.  Наповнення бюджету громади за рахунок податків і зборів тримається  на 20 крупних товаровиробників та бюджетній сфері. Фермерські господарства, у переважній більшості, не хочуть подавати декларації про доходи, або ж подають їх з нульовими показниками, таким чином відмовляючись сплачувати необхідні податки.

Другою проблемою є приховування зайнятості в сільському господарстві. Фермери не нараховують собі та найманим працівникам заробітну плату, тим самим не сплачують податок з доходів фізичних осіб, чим свідомо створюють дефіцит бюджету.

З даного питання було заслухано запрошених представників фермерських господарств всіх старостинських округів громади.

Всі запрошені (42 особи) мали заборгованості по сплаті податків з доходів фізичних осіб та не подали декларації про доходи. Їм було повідомлено про відповідальність, роз’яснено встановлені норми податку на землю, норми навантаження робітників на 100 га ріллі.

Старостам вищевказаних округів було поставлено завдання прояснити ситуацію з нерухомим майном на території старостатів, за яке не сплачується оренда або податки, адже це одне з перспективних джерел надходження коштів у бюджет громади, а, отже, і можливість фінансування соціальної сфери села.

Крім того, Тетяна Леонідівна зауважила, що на території нашої громади переважна більшість підприємців, що здійснюють реалізацію алкогольних і тютюнових виробів не оформлюють ліцензії і здійснюють продаж «з-під прилавка». Такий підхід до підприємництва є неприпустимим і ліцензія, яка коштує 750 грн на рік, принесе більше доходу, ніж штрафи у 17000 грн в разі виявлення порушень.

З даного питання було заслухано запрошених підприємців з вищевказаних старостинських округів (4 особи) та наголошено на необхідності приведення у відповідність обліку та оподаткування підакцизних товарів. Крім того, наявність касового апарату в торгівельному залі значно спрощує та упорядковує роботу підприємця.

Переважна більшість запрошених погодились виправити порушення та подати декларації до 1 березня поточного року.