Крокуємо в ногу з прогресом

 05.02.2015 року було прийнято Закон України «Про пробацію». Пробація — це альтернатива позбавленню волі, що передбачає відбування засудженими покарання в громаді без ізоляції від суспільства.

З кожним роком служба пробації розвивалась та створювала все більш комфортні умови як для працівників так і для суб’єктів пробації. Швидкими темпами у всьому світі розвиваються електронні технології і служба пробації крокує в ногу з прогресом. Наразі розробляється мобільний додаток спільно з КАНАДСЬКО – УКРАЇНСЬКИМ ПРОЄКТОМ МІЖНАРОДНОЇ ТЕХНІЧНОЇ ДОПОМОГИ «Супровід урядових реформ України» (SURGe, Support to Ukraine’s Reforms for Governance) покликаний спростити співпрацю співробітника пробації та засудженого, а також надасть можливість суб’єкту пробації виконати покладені судом та законом обов’язки не відвідуючи підрозділ Центру пробації.

Виклик до Центру пробації правопорушник зможе отримати через мобільний додаток «Пробація в смартфоні»: які функції матиме застосунок.

☝️Під час дії воєнного стану або загрози поширення епідемії, пандемії, надзвичайної ситуації та за наявності об’єктивних обставин, що унеможливлюють прибуття правопорушника до органу пробації суб’єкт зможе скористатися електронним сервісом «Пробація в смартфоні».

Через мобільний додаток «Пробація в смартфоні»  співпраця пробаціонера з правопорушником буде відбуватися за допомогою відеозв’язку це дозволить працівнику пробації проводити реєстрацію та профілактичну бесіду із суб’єктами пробації на відстані.

 

✅Мобільний застосунок у майбутньому планується  інтегрувати з Єдиним реєстром засуджених та осіб, узятих під варту, що дасть можливість надійно ідентифікувати кожного суб’єкта пробації в застосунку «Пробація в смартфоні», та створить надійний захист персональних даних суб’єкта пробації.

 

✅Також у застосунку планується створення функції сповіщення суб’єкта пробації про майбутній день явки до органу пробації.

 

✅Через додаток пробаціонер матиме можливість контролювати виконання покладених на суб’єкта пробації заборон та обмежень.

 

✅Мобільний застосунок дасть можливість дистанційно працювати з суб’єктами пробації за визначеними програмами для зміни їх поведінки.

 

✅Також в додатку буде реалізована окрема панель з корисними для засудженого посиланнями на застосунки: «Дія», «Безоплатна правова допомога», «е-Суд» та інші.

 

🤳Мобільний застосунок «Пробація в смартфоні» стане надійним помічником суб’єкта пробації під час відбування покарання.

 

 

 

Старший інспектор Первомайського РС №1

Філії Державної установи «Центр пробації»

В Миколаївській, Донецькій, Луганській

та Херсонській областях

майор внутрішньої служби                                                                                             Наталія АЧКЕВИЧ