Звертаємось до жителів громади з нагадуванням про заборону самовільної вирубки лісових насаджень і хвойних дерев.

В передноворічний період починається активізація незаконної вирубки хвойних насаджень, тому вкотре нагадуємо, що державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища спільно з працівниками правоохоронних органів, державної лісової охорони буде посилено контроль за охороною лісів від незаконних рубок хвойних насаджень. Заходи по виявленню правопорушників проводитимуться в лісових масивах і в місцях продажу ялинок.
Нагадуємо, що підприємці, які здійснюють транспортування і продаж новорічних дерев, повинні мати при собі накладну з лісництва, товарно-транспортну накладну, сертифікат радіаційного обстеження дерев, дозвіл на торгівлю з мокрою печаткою, а на зрізі кожного дерева повинний бути електронний чип зі штрих-кодом лісового господарства, де його виростили.
Купуючи ялинку, громадяни можуть звернутись до продавця з вимогою надати ці документи для того, щоби переконатись, що купується новорічна ялинка без порушення вимог закону.
На порушників, які незаконно зрубають новорічні деревця, чекають чималі штрафи. Відповідно до ст.65 КУпАП незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур тягнуть за собою накладення штрафу: на громадян від 510 до 1020 грн.; на посадових осіб від 2550 до 5100 грн., а в захисних лісових насадженнях згідно ст.65¹ КУпАП сума штрафу становить: на громадян від 510 до 765 грн.; на посадових осіб від 1020 до 1530 грн.
Отже, якщо Ви залишаєтесь прихильником “живого” новорічного декору, візьміть до уваги, що новорічні дерева будуть реалізовуватися за ціною, яка є у рази нижчою, ніж штрафні санкції!