З метою усунення негативного впливу на галузь бджільництва від застосування пестицидів та агрохімікатів, щоб уникнути випадків загибелі бджіл, забезпечення гарантій дотримання прав та захисту інтересів фізичних і юридичних осіб, які займаються як бджільництвом так і вирощуванням сільгоспкультур, запобігання матеріальних збитків, як власників пасік від загибелі бджіл та утилізації недоброякісного та небезпечного меду, так і аграріїв від штрафних санкцій, судових витрат та матеріальних компенсацій, Кривоозерська селищна рада нагадує про необхідність дотримання основних вимог законодавства при застосуванні пестицидів.
Отже, фізичні та юридичні особи, які застосовують пестициди, зобов’язані оповіщати населення, власників суміжних угідь, органи місцевого самоврядування про всі обробки пестицидами не пізніше ніж за три доби при використанні наземної апаратури, та пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 км від оброблюваних площ, не пізніше ніж за три доби при застосуванні пестицидів на медоносних рослинах через засоби масової інформації (дошки для об’яв, місцева газета, веб ресурси, тощо). Повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь токсичності і строк дії препарату.
У свою чергу пасічники після такого попередження мають закрити свої вулики на період від 1 до 5 діб (в залежності від рівня токсичності препарату) для того, аби бджоли не отруїлися, оскільки навіть після обробки поле деякий час може бути небезпечним для бджіл.
Всі роботи з пестицидами і агрохімікатами потрібно проводити в ранкові (до 10-ї) і вечерні (з 18-ї до 22-ї) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою повітря не нижче +10 градусів. Проводити обприскування наземним методом при швидкості вітру до 3 м/с (дрібно-крапельне) і 4 м/с (велико-крапельне). Не можна забувати, що бакові суміші деяких пестицидів більш небезпечні для бджіл, ніж кожний препарат окремо. Перевищення встановленої норми витрати, збільшення концентрації робочого розчину може значно підвищити клас небезпечності препарату.
Таким чином, правильний вибір пестициду, виконання всіх технічних та санітарних норм має виняткове значення для попередження отруєння бджіл. Дотримання правил та прояв взаємоповаги один до одного є гарантом плідної співпраці сільськогосподарських підприємств та пасічників, що несе користь обом сторонам, пасічнику — мед, пилок та здорових бджіл, а сільгоспвиробнику – підвищення врожайності.