Гідрохімічні та іхтіопатологічні дослідження є обов’язковими на всіх ставків

Розведення, вирощування риби це  первинне виробництво, яке повинно відповідати  Закону та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів шляхом профілактичних заходів паразитологічного та гідрохімічного моніторингу за для недопущення поширення інфекційних захворювань риб, а також підвищення ефективності їх діяльності та якості продукції.

Щорічно, незалежно від епізоотичного стану водойм, необхідно проводити обстеження водойм, а рибу піддають ветеринарному огляду та іхтіопатологічному дослідженню при планових весняних та осінніх контрольних обловах. Що передбачено п. 11 розділу № І «Ветеринарно-санітарних правил для рибницьких господарств» (Державного комітету рибного господарства України).

Контрольні облови слід проводити двічі на рік в ІІ та ІІІ кварталах в зв’язку з тим, що на даний період припадає вегетаційний час у рибальстві при температурі води вище 12С0.

Два рази на рік проводяться ветеринарно-санітарної оцінки стану водойм (ветеринарно-санітарна паспортизація), а саме з кожного водоймища проводиться відбір  зразків риби для  лабораторних іхтіопатологічних дослідження для подальшого отриманням експертиз.

Гідрохімічний моніторинг здійснюється згідно чинного СОУ – 05.01-37-385:2006 «Вода рибогосподарських підприємств. Загальні вимоги та норми» пунктом 4.2.6. дослідження (випробування) води передбачено в період облову ставків. В залежності від виду вирощуваної риби чи ікри, від технологічного процесу, скидних вод, басейнів та таке інше передбачені норми показників, які впливають на здоров’я ікри, мальків, розвитку товарної риби і які рекомендовано досліджувати на (ГДК) гранично допустимі концентрації.

Результати експертизи на воду та експертний висновок на рибу    зазначаються в форму №1-вет, на партію риби. 

Оператори ринку несуть відповідальність за  порушення вищезазначених нормативних документів відповідно до статті 65  Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» від 18 травня 2017 року №2042-VIII:

—   виробництво та/або обіг харчових продуктів або кормів з використанням незареєстрованої потужності, якщо обов’язковість її державної реєстрації встановлена законом,

       — тягнуть за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб — підприємців — у розмірі одинадцяти мінімальних заробітних плат;  

—   порушення вимог щодо забезпечення простежуваності та/або ведення записів (документації), передбачених законодавством про харчові продукти, про корми, про побічні продукти тваринного походження та/або про здоров’я та благополуччя тварин, —

— тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб — підприємців — у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат;

У разі  запитань звертатись на електрону  адресу: veterinar_kroz@ukr.net;  prv_dpss@dpssmk.gov.ua; udss_vrad@ukr.net,   або   за  тел. (05133) 2-20-57 Первомайського  районного  управління Головного  управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.