Волонтерство, як невід’ємна частина сучасного суспільства

     В українців споконвіку існує традиція взаємодопомоги, суспільної праці, піклування про ближнього. Раніше таких людей називали доброчинцями, громадськими діячами, з кінця ХХ століття – волонтерами.

  Для служби пробації волонтерство відіграє дуже важливу роль, а саме у проведенні соціально-виховних заходів, направлених на ресоціалізацію та виправлення суб’єктів пробації. Пріоритетним для органу пробації залишається напрямок профілактики негативних явищ.

  Тому в травні 2021 року на офіційному сайті Кривоозерської селищної ради  було розміщено оголошення про те, що Кривоозерський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області запрошує до співпраці небайдужих громадян в якості волонтерів пробації. Завдяки співпраці із засобами масової інформації, діяльністю волонтерства в пробації  зацікавилась небайдужа та чуйна до чужих проблем громадянка Зелененька Людмила Іванівна. З якою 20 травня 2021 року було проведно робочу зустріч під час якої, старшим інспектором Кривоозерського районного сектору філії Державна установа «Центр пробації» в Миколаївській області майором внутрішньої служби Ачкевич Наталією Василівною було роз’яснено про напрями волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, права та обов’язки волонтерів пробації відповідно до наказу Про затвердження Положення про організацію діяльності волонтерів пробації № 98/5 від 17.01.2017. Людмила Іванівна погодилась працювати з суб’єктами пробації на засадах волонтерства  та запропонувала використовувати набутий нею досвід роботи за допомогою методів арт-терапії з суб’єктами пробації.  Після чого начальником Кривоозерського районного сектору філії Державна установа «Центр пробації» в Миколаївській області Садовським Олегом Олександровичем було укладено письмовий договір з громадянкою Зелененькою Людмилою Іванівною про провадження волонтерської діяльності.

Ще є на території Кривоозерської селищної ради, добрі та чуйні громадяни, які спроможні співпереживати та не залишатися осторонь людей, які потребують підтримки у складній життєвій ситуації.

Старший інспектор Кривоозерського РС

філії Державної установи

«Центр пробації» в Миколаївській області

майор внутрішньої служби

Наталія АЧКЕВИЧ