ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО ЯЩУР?

Кривоозерське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області звертає увагу власників тварин:

     ящур – гостра , висококонтагіозна хвороба тварин ряду парнокопитних підряду жуйних , а також сімейства свиней та верблюдових.

   До вірусу ящуру сприйнятливі велика рогата худоба, свині, вівці, кози, верблюди, буйволи , лосі, кабани, слони, ведмеді, зебри та інші  парнокопитні. На ящур може хворіти і людина, яка заражається при споживанні необеззараженого молока від хворих тварин.

   Основним джерелом інфекції є тварини, хворі на ящур, та тварини , які перебувають в інкубаційному ( прихованому) періоді хвороби. Інфіковані тварини передають вірус при диханні , зі слиною, носовим слизом, лімфою із лопнувших афт, молоком та продуктами життєдіяльності. Зараження відбувається шляхом безпосереднього контакту хворих тварин зі здоровими . З моменту зараження до моменту прояву перших клінічних ознак проходить від 7 до 14 днів у великої рогатої худоби  та 21 день у інших сприятливих тварин.

  Інфікована тварина інфікує корми , підстилку, годівниці, воду, напувалки, інвентар, приміщення, одяг, та взуття обслуговуючого персоналу, які є факторами передачі вірусу ящуру.

  Хвороба проявляється лихоманкою , враженням ротової порожнини, кінцівок, у корів – вимені, у молодняк тварин вражається серце та скелетні м’язи.

  Ознаки хвороби: слинотеча, виразки слизової оболонки ротової порожнини, язика, кульгавість та зниження апетиту.

   Заходи профілактики ящура тварин основані на:  контролі за формуванням ферм, стада , обмежувальних заходах при перевезенні тварин , продукції тваринного та рослинного походження ;   обов’язкового профілактичного карантинування тварин , які надходять в господарство ;     контролю за станом здоров’я тварин на усіх етапах їх утримання ; регулярного очищення й дезінфекції приміщень, інвентаря, територій;   забезпечення обслуговуючого персоналу спецодягом, взуттям і предметами особистої гігієни;  обмеженню доступу на тваринницькі ферми сторонніх осіб, наявність санпропусників.

  Власникам тварин потрібно не допускати: контактів між тваринами різних стад (наприклад, на пасовищі); використання пасовищ в період масової активності кровосисних комах; використання спільних інструментів , транспортних засобів , завозу з різних ферм та персоналу , що мав контакт з тваринами без ретельного знезараження.

  Ваше стадо, тварина може опинитися під загрозою і надзвичайно важливо регулярно оглядати всіх тварин. Про будь-яку підозру на захворювання тварин слід негайно сповістити державного лікаря ветеринарної медицини.

 

Кривоозерське  міжрайонне 

управління Головного управління                                                         

Держпродспоживслужби в Миколаївській області

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *